Horoskopy › Numerologie › Význam čísla 5 v numerologii

Význam čísla 5 v numerologii

Číslo 5

Životní typ:

Dobrodružná cesta

Číslo pět je snad nejdynamičtějším z celé série základních čísel. Je nevypočitatelné a neustále v pohybu. Tak jako čtyřka touží po klidu a stabilitě, pětka prahne po změně a pohybu. Její životní podstatou je proměna a transformace. Tvar číslice 5 naznačuje značnou elasticitu (pružná zaoblená spodní část) a energické směřování (horní vodorovná linka).

Nelze říci, že by číslo pět bylo typicky mužské nebo ženské. Je však ochotné spíše podléhat výzvám než udávat tón či směr. Životní číslo pět je příznačné pro světoběžníky a všechny, kteří jsou myslí i životním přístupem nezávislí. Změna je pro pětku alfou i omegou života!

Řekli byste jistě, že pětka bude také pěkný proutník. To se však mýlíte. Střídání partnerů není totéž jako jejich podvádění. Výjimky samozřejmě existují, ale na rozdíl od ostatních čísel se pětka chová pouze impulzivně. Pokud si uvědomí, že ji srdce táhne jinam, vydá se této nové životní výzvě vstříc. Pro pětku není typické, že by svůj protějšek dlouhodobě podváděla a spřádala přitom složité plány, které vyžadují alibi. Pokud lidé s životním číslem pět cítí, že je změny zapotřebí, neváhají a jednoduše jednají.

Co se práce týče, pětka určitě není typická kancelářská krysa. Pravděpodobně během života vystřídá celou řadu zaměstnání, než nalezne to pravé, které dokáže uspokojit její přelétavou povahu. Noční můrou pro pětku je samozřejmě práce, která s sebou nese velkou míru nudné rutiny nebo vyžaduje strnulé sezení na místě. Když se však pětka v životě dostatečně „otrká“ a zjistí, který vítr je nejlepší do jejích plachet, dokáže velmi efektivně využívat vlastní energii i šťastné okolnosti. Mnoho lidí s životním číslem pět proto nakonec zakotví v profesi, která vyžaduje cestování nebo častou změnu prostředí (obchodní zástupce, pilot, průvodce, nezávislý konzultant atd.)

Pětka je obvykle všestranná a snadno se přizpůsobí okolnostem. Má ráda společnost. Je zábavná a záleží jí na tom, aby se ostatní kolem ní cítili dobře. Budou ji pravděpodobně přitahovat excentričtí lidé nebo ti, kteří jakkoli vybočují ze společnosti (umělci, vědci atd.) Pětka zároveň polarizuje své okolí. Většina lidí na ni bude mít jasný a vyhraněný názor, ať už pozitivní nebo negativní.

Vlastnost, kterou byste měli u pětky vnímat snad jako nejsilnější, je touha po svobodě v jednání i myšlení. Pětka se přirozeně staví do opozice k dogmatům a ideologiím. Není pro ni lehké oddat se jakékoli náboženské víře nebo být součástí pevného společenství. Díky své nespoutané povaze skončí spíše jako věčný rebel, který jde proti proudu, než jako ovce, která se pro pohodlí vzdá vlastního úsudku.

Pětka si musí v životě více než ostatní dávat pozor na to, aby se jí nevymkly z rukou experimenty v oblasti vztahů nebo návykových látek. Mnohdy totiž neklade dostatečný důraz na to, co přijde za měsíc či za rok. Tělesné požitky jsou pro ni velmi silné a lákavé. Pětka se rovněž musí vyrovnat s vlastní nespolehlivostí a občasným pocitem nepřemožitelnosti.

Numerologický význam - klíčová slova:
komunikace, změna, aktivita, svoboda, nervózní energie, rychlost, prudkost, zkušenost, pět smyslů, smyslové chuti

Pozitivní vlastnosti:
typ aktivní a dobrodružný, odvážný, zvědavý a přizpůsobivý
milující svobodu

Negativní vlastnosti:
může být nejistý, nezodpovědný a požitkářský

Lidé:
cestovatelé, dobrodruzi, anarchisté

Související tarotová karta:
Vůz

Berta – Výklad karet, Práce s kyvadlem

Změní se brzy život k lepšímu? Nevíte si rady? Toužíte po lásce?
Karty a hvězdy společně pomohou najít odpověď!


Poskytovatel: E.M.A. Europe s.r.o., tech. zaj. Materna,
P. O. Box 14, 110 05 Praha 05, www.ema.bz, www.platmobilem.cz

Numerologie jména - číslo 5

Podívejte se na známé osobnosti, které mají podle numerologie jména osobní číslo pět. Inspirujte se celebritami, jejichž jméno vyjadřuje obdobnou povahu a osudové vlastnosti, jako jsou Vaše.